niedziela, 3 lutego 2013

Schlierenzauer zwycięża 47. raz w karierze

Gregor Schlierenzauer wygrał przedpołudniowe zawody na skoczni mamuciej w Harrachovie, Austriak oddał skoki na odległość 193,5 i 211 metrów. Dla 23-letniego zawodnika był to już 47. triumf w karierze.

Na drugiej pozycji, ze stratą zaledwie 0,3 punktu uplasował się Robert Kranjec, który uzyskał 197 i 204 metry. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Matura, reprezentant gospodarzy skoczył 206,5 metra w pierwszej i 183,5 metra w drugiej serii.

Tuż za podium znalazł się Andreas Stjernen (200 i 187 metrów), który wyprzedził nieznacznie Petera Prevca (191 i 194 metry). Na szóstej pozycji uplasował się kolejny ze Słoweńców - Jaka Hvala, a siódma lokata przypadła ex aequo Wolfgangowi Loitzlowi i Michaelowi Neumayerowi.

W finale znalazło się pięciu reprezentantów Polski. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Stoch, któremu skoki na 181,5 i 187 metrów dały 9. miejsce. Na 14. pozycji uplasował się Krzysztof Miętus, a dwie lokaty niżej znalazł się Maciej Kot. Punkty zdobyli także 22. Piotr Żyła oraz 30. Dawid Kubacki. Dawid podczas drugiego skoku uniknął upadku, nasz zawodnik otrzymał po wyjściu z progu silny podmuch i musiał ratować się lądując na buli czeskiego mamuta.

Najdłuższy skok konkursu oddał Jurij Tepes. Słoweniec w pierwszej serii lądował na 220 metrze jednak nie był w stanie ustać swojego skoku i upadł na zeskok.