środa, 13 lutego 2013

PŚ w Klingenthal: Jaka Hvala zwycięża, Kamil Stoch zdyskwalifikowany

Dziś w Klingenthal Jaka Hvala odniósł swoje pierwsze w karierze Pucharowe zwycięstwo. Muszę przyznać że odniesienie tego zwycięstwa w zawodach seniorskich to była kwestia czasu, ale nie przypuszczałam że tak szybko to się stanie :) Słoweniec poszybował na 142,5 i 133m, wyprzedzając Taku Takeuchi (136 i 130,5m) oraz Gregora Schlierenzauera (136 i 132m). Znakomite 6. miejsce wywalczył dziś Piotr Żyła, który pofrunął na 135 i 128,5m.

Kamil Stoch skakał dziś na 125,5 oraz 131m, co wystarczyło początkowo na 9. miejsce. Niestety nasz reprezentant został po konkursie zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Świetny występ zaliczył dziś Krzysztof Miętus - w pierwszej serii oddał najdłuższy skok konkursu na 145m, a następnie w finale potwierdził dobrą formę, uzyskując 121,5m i plasując się na 11. pozycji. Maciej Kot również skakał dziś znacznie lepiej, niż chociażby wczoraj - lądował na 129 i 124 m i został sklasyfikowany na 13. miejscu.

O pechu może mówić Dawid Kubacki, który zakończył rywalizację już po pierwszej serii dzisiejszego konkursu, plasując się na 31. pozycji (121,5m).

Wielki zawód niemieckiej publiczności sprawił Richard Freitag, który po kwalifikacjach i treningach był faworytem dzisiejszych zawodów. Niestety, skok na 119,5m dał mu dopiero 32. miejsce i brak awansu chociażby do drugiej serii.