sobota, 21 lipca 2012

Maciej Kot zwycięża w Wiśle!

Maciej Kot wygrał pierwszy indywidualny konkurs Letniej Grand Prix w tym sezonie. 128 i 123 metry wystarczyło aby uszczęśliwić kilkutysięczną widownię zgromadzoną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Zakopiańczykowi ulegli czterokrotny Mistrz Olimpijski - Simon Ammann (130 i 124 metry) oraz zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i Mistrz Świata z Liberca - Wolfgang Loitzl (122,5 i 126,5 metra). Szwajcar i Austriak stracili do Polaka odpowiednio 6,9 i 8,5 punktu.

Tuż za podium zawody zakończył Jurij Tepes ze skokami na 125 i 126,5 metra. Słoweniec wyprzedził dobrze dysponowanych Richarda Freitaga i Lukasa Muellera. Na siódmym miejscu uplasował się Kamil Stoch, który na półmetku zawodów był nawet trzeci. Stoch zanotował 128 i 124,5 metra, a do podium zabrakło mu zaledwie 2,4 punktu.

Z dobrej strony pokazali się także pozostali Polacy. Bartłomiej Kłusek skoczył 121,5 i 122,5 metra i zajął 13. miejsce. Piętnasty był Dawid Kubacki, nasz reprezentant dwukrotnie osiągnął 120,5 metra. Tuż za nim, na 16. pozycji zameldował się Piotr Żyła uzyskując 121,5 i 124 metry. Punkty za 20. lokatę zdobył również Krzysztof Biegun, młody zawodnik skakał dziś na odległość 120,5 i 117,5 metra.

Do finału nie awansowali Andrzej Zapotoczny, Aleksander Zniszczoł, Marcin Bachleda i Krzysztof Miętus.