sobota, 7 lipca 2012

Anders Jacobsen triumfuje w Kranju

Anders Jacobsen skokami na 107,5 i 111m zapewnił sobie zwycięstwo w trzecim konkursie tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego, tym razem w słoweńskim Kranju. Norweg był nieznacznie lepszy od drugiego Jurij Tepesa (111 i 104,5m) oraz Petera Prevca (103,5 i 112,5m), który stanął na najniższym stopniu podium.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem. Mam nadzieję, że będę mógł również w zimie walczyć o jak najwyższe lokaty. W czasie sezonu letniego chcę się głównie skupić na treningu fizycznym" - powiedział zwycięzca.

Z polskich skoczków najlepszy był Bartłomiej Kłusek, który zmagania zakończył na dobrej, 5. pozycji po dwóch równych próbach (107 i 106m). Nieźle zaprezentował się także Krzysztof Biegun, który lądował na 107,5 i 102 metrze, co dało mu 12. miejsce. Do finałowej "30" konkursu awansowali także Marcin Bachleda (105,5 oraz 99,5m i 18. lokata), Dawid Kubacki (103 oraz 98,5m i 23. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (102,5 oraz 97,5m i 27. pozycja). Już po pierwszej serii udział w dzisiejszym konkursie zakończyli Krzysztof Miętus (98,5m i 45. lokata) oraz Szymon Szostok (89,5m i 58. miejsce). Ponownie zdyskwalifikowany został Jan Ziobro, któremu 99,5m i tak nie dałoby awansu do finału.

Ponownie nie obyło się bez licznych dyskwalifikacji. W pierwszej serii zdyskwalifikowanych zostało aż 19 zawodników.

W klasyfikacji generalnej COC Dawid Kubacki spadł z pierwszego na trzecie miejsce. Obecnie prowadzi dzisiejszy zwycięzca Anders Jacobsen.