niedziela, 9 grudnia 2012

PŚ w Soczi: Kofler triumfuje, dobry występ Kubackiego i Kota!

Drugi konkurs Pucharu Świata na olimpijskiej skoczni w Soczi wygrał Andreas Kofler. Austriak, po skoku na odległość 101,5 m prowadził już na półmetku. W drugiej serii wylądował on na 102,5 metrze, co spowodowało, że triumfował z prawie dziesięciopunktową przewagą nad drugim Richardem Freitagiem. Na najniższym stopniu podium znalazł się tegoroczny debiutant, Andreas Wellinger. W pierwszej odsłonie konkursu skoczył on 100,5 metra, dzięki czemu sklasyfikowany był na piątej pozycji. W swojej drugiej próbie poprawił się o 2,5 m i awansował o dwie lokaty.

Z trzeciego miejsca, które Anders Bardal zajmował na półmetku, spadł on na czwarte. Oddał on najlepszy skok zawodów (104 m), miał jednak problemy przy lądowaniu, przez co sędziowie odjęli mu punkty za styl. W czołówce znaleźli się także Severin Freund, Karl Geiger, Anders Jacobsen oraz Simon Ammann.

W dzisiejszym konkursie najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki. Podopieczny Łukasza Kruczka dwukrotnie osiągnął odległość 97,5 metra, co zapewniło mu dobrą, 17. lokatę. W obydwu seriach mogliśmy też oglądać Macieja Kota. Młody skoczek w pierwszej części zawodów skoczył 97 m i uplasował się na 23. miejscu. Drugi wynik okazał się o pół metra słabszy, mimo to zdołał on jednak wyprzedzić jednego zawodnika i ukończył zawody na 22. pozycji. Trzeci reprezentant Polski, Bartłomiej Kłusek, niestety, nie zakwalifikował się do drugiej części konkursu – był 40.